Wolumetria

Najprostsza definicja zabiegu jakim jest wolumetria to korekcja, mająca na celu odzyskanie utraconej objętości oraz poprawienie rysów twarzy. Wykorzystywane przez nas preparaty to Voluma i SubQ, stanowiące specjalne odmiany kwasu hialuronowego. Oba środki są gęstsze i trwalsze, podawane w głębokie warstwy skóry. Pomagają w odzyskaniu objętości w okolicach skroni, podbródka, policzków i kości policzkowych.


Efekty można zauważyć zaraz po zabiegu, a co ważne – utrzymują się przez 1-1,5 roku.


Wskazania przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do zabiegu nie wolno zażywać aspiryny ani różnego rodzaju leków przeciwzapalnych. W dzień zabiegu konieczne jest unikanie sauny, solarium, a także promieni słonecznych. Intensywny wysiłek fizyczny również nie jest wskazany. Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do operacji, gdyż jest to jedna z czynności, która może być wykonana podczas krótkiej przerwy na lunch.


Wskazania po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu pacjent wraca do normalnego życia. Bezpośrednio po operacji pacjenci mogą zauważyć u siebie obrzęki i zaczerwienienia.


Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania to zwykle około pół godziny


Czy zabieg jest bezbolesny?

Przed zabiegiem wolumetrii wykonywane jest znieczulenie miejscowe co sprawia, że jest on niemal bezbolesny.


Przeciwwskazania do zabiegu

Zapalenie bądź zakażenie skóry (zapalenia skóry, trądzik, opryszczka), choroby immunologiczne (łuszczycowe zapalenie stawów, syndrom Crohna, reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Gravesa-Basedowa czy zesztywniające zapalenia stawów), niewyrównana cukrzyca, bielactwo, padaczka, ciąża i laktacja, łuszczyca czy też podatność na przerost blizn.

CENA

od 1500 zł

INWAZYJNOŚĆ

WSKAZANIA

  • Zmarszczki

EFEKTY

  • Poprawa owalu twarzy
  • Redukcja zmarszczek mimicznych
  • Wygładzenie zmarszczek

ZOBACZ TAKŻE

klinika kwarecka warszawa zabiegi-laseroterapii

Zabiegi

Laseroterapia