Dermaroller inaczej mikronakłuwanie lub rolowanie jest metodą, która stymuluje proces gojenia, wywołany mikronakłuciem, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w efekcie usuwa drobne linie, redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy. Ta technika jest również stosowana w celu poprawy tekstury skóry i zmniejszenia porów. Efektywne wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu absorpcji powoduje, że mikroiniekcja jest stosowana do leczenia nadmiernej pigmentacji (brązowe plamy), aktywnego trądziku i łysienia.
Urządzenia do mikroiniekcji to przede wszystkim derma roller i stempel. Oba przyrządy mają określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek. Igiełki tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które otwierają ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry. Mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.
Po zabiegu
Od razu po zabiegu przez ok. 30-60 minut możemy odczuwać pieczenie skóry. Jest ona zaczerwieniona oraz bardzo wrażliwa. Taki dyskomfort mija najpóźniej po 2 dniach.
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur – unikaj sauny oraz kąpieli słonecznych.
Przez ok. 5-7 dni nie można wykonywać peelingów: chemicznych, enzymatycznych czy też mechanicznych.
Roller bądź głowicę powinniśmy wymieniać po 3-6 miesiącach.
Jak są przeciwwskazania do rollowania?
- Podrażnienia oraz stany zapalne skóry, uszkodzenia skóry (w tym rany)
- Trądzik młodzieńczy oraz różowaty
- Stany alergiczne skóry
- Opryszczka
- Łuszczyca
- Egzema
- Włókniaki
Efekt zabiegu:
- zahamowanie wypadania włosów
- zwiększenie objętości i pogrubienie włosów
Jak często wykonywać domowe nakłuwanie?
Zazwyczaj jest to 1-3 zabiegi w tygodniu.