ipoliza to bezoperacyjna metoda, która wybierana jest przede wszystkim przez osoby, które odczuwają dyskomfort ze względu na zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie nie chcą poddać się inwazyjnym zabiegom chirurgii plastycznej. Dzięki zabiegowi możliwa jest redukcja nagromadzonego miejscowo tłuszczu. Najczęściej stosuje się ją do usunięcia worków pod oczami, tak zwanego „drugiego podbródka”, czy zmniejszenia policzków, ale równie dobre efekty przynosi w przypadku większych partii ciała, takich jak plecy, brzuch, uda, biodra, pośladki czy ramiona.
Zabieg stosowany jest miejscowo. Nie przyczynia się do redukcji masy całego ciała.
Efekty zabiegu:
Efekty widoczne są po ok. 3 tygodniach po każdym zabiegu. Zazwyczaj w miejscach iniekcji zaobserwować można utratę ok. 2-4 cm w obwodzie.
Jak wygląda zabieg?
Miejsca poddane lipolizie oznaczane są za pomocą kredki oraz znieczulane kremem Emla (ok. 30 minut). Następnie skóra jest dokładnie odkażona, a w tkankę, która ma zostać zredukowana, podaje się Phosphatidyicholinę. Substancja ta rozpuszcza nadmiar tkanki, poprzez rozkład tłuszczów złożonych na prostsze. Pozostałości są metabolicznie usuwane.
Czy zabieg jest bolesny?
Lipoliza jest niemalże bezbolesna. Przed zabiegiem miejsca, które będą nakłuwane znieczula się miejscowo.
Jak długo trwa zabieg?
Zazwyczaj trwa ok. 30-50 minut.
Po zabiegu
Po zabiegu mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak miejscowe zaczerwienienie, uczucie dyskomfortu, obrzęk, niewielki ból.