Zalety peelingu glikolowego
Zaletą tego kwasu jest to, że poprawia kondycję skóry. Skóra tłusta z rozszerzonymi porami nabiera jasnego kolorytu, jest bardziej delikatna. Skóra sucha staje się bardziej świetlista, miękka i lepiej nawilżona. Kwas glikolowy jest dostępny w różnych stężeniach. W zależności od skóry, planu leczenia dobiera się odpowiednie stężenie dla każdego pacjenta, by móc się cieszyć satysfakcjonujących efektem.
Wskazania do zabiegu
- Przyspieszanie odnowy komórkowej
- Zmiękczanie i wygładzanie skóry, poprawa barwy i faktury skóry
- Nawilżanie skóry suchej i atopowej
- Zmniejszenie zmarszczek i spłycenie blizn, zapobieganie starzeniu się skóry
- Rozjaśnienie plam pigmentowych i przebarwień
- Oczyszczenie skóry (trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki)
- Regulacja i leczenie zaburzeń rogowacenia
- Suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych
Jak wygląda zabieg?
Specjalnym pędzelkiem preparat jest nakładany na całą powierzchnię, która jest poddana zabiegowi. Wówczas następuje proces złuszczania warstw naskórka. Preparat jest trzymany na miejscu poddanemu zabiegowi około 5 minut.
Po zabiegu
Po zabiegu następuje drobnopłatowe złuszczanie po 2-3 dniach od zabiegu, przez ok. 24-48 godzin na twarzy może utrzymywać się niewielki rumień, uczucie ściągania, mogą pojawić się niewielkie strupki. Po zabiegu nie jest wymagany urlop, można chodzić do pracy.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Kolejny zabieg należy wykonać po około 10-14 dni od 1 zabiegu. By otrzymać satysfakcjonujące efekty należy wykonać serię 6-8 zabiegów co 10-14 dni.