Epilacja IPL

Epilacja IPL

Epilacja IPL to najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła. Jest całkowicie bezbolesna, krótkotrwała, nie powoduje skutków ubocznych.

Zabiegi powtarzamy średnio co miesiąc. Rezultaty przynosi powtórzenie epilacji 5 – 7 razy. Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry oraz obszarów na ciele pacjenta. Zwykle trzeba wykonać serię 4-6 zabiegów.

W zależności od grubości i koloru włosów 2 dni – 4 tygodni po zabiegu, na skórze powinny się pojawić „łyse” obszary. Przez cały ten czas, powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków. Ciemniejsze i grubsze włosy wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie.

To nowe urządzenie pozwala usunąć włosy rosnące na różnych głębokościach. Podczas każdego zabiegu epilacji usuwane jest przeciętnie 20 – 30% włosów.

System IPL wykorzystuje energię światła do zniszczenia mieszków włosowych. Urządzenie emituje światło o dużej energii, które jest absorbowane przez melaninę , co wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która niszczy włos wraz z mieszkiem włosowym.

Podczas swego życia włosy rosną w trzech fazach:
1.wzrostu (anagen)
2.przejściowym (catogen)
3. spoczynku (telogen)


IPL niszczy włosy jedynie w fazie wzrostu.

W zależności od indywidualnych skłonności do nadmiernego owłosienia, całkowite usunięcie włosów na danej powierzchni następuje po min. 3-4 zabiegach. Aby zabieg się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku.

W przypadku, gdy pacjent stosował inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.

Przerwy między zabiegami oparte są tylko na cyklu wzrostu włosa. Jeśli zabieg był skuteczny kolejny odrost pojawi się po czasie zgodnym z cyklem wzrostu włosów danego pacjenta, dla danego obszaru.


Zwykle stosujemy następujące zasady:

  • pierwsze trzy zabiegi na twarzy i szyi wykonujemy co 4-6 tygodni
  • na pozostałych obszarach ciała wykonujemy co 6-8 tygodni
  • następne zabiegi wykonujemy, gdy pojawi się kolejny wzrost włosów, jest to uzależnione od indywidualnych cech. Czas pojawienia się kolejnej partii włosów wraz z kolejnymi zabiegami wydłuża się.

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i niewielkie strupki, czy tez niewielkie przebarwienia ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymać do kilku tygodni.

CENA

od 250 zł

INWAZYJNOŚĆ

WSKAZANIA

  • Zbędne owłosienie

EFEKTY

  • Usunięcie owłosienia

ZOBACZ TAKŻE

klinika kwarecka warszawa zabiegi-laseroterapii

Zabiegi

Laseroterapia