Peelingi chemiczne

Peeling to zabieg, na skutek którego dochodzi do złuszczenia naskórka. Jest to efekt pożądany w każdym wieku. Peeling chemiczny lub naturalny jest wykorzystywany w leczeniu skóry trądzikowej, skóry ze zmianami potrądzikowymi (przebarwieniami, bliznami), skóry łojotokowej, jak również w zaburzeniach rogowacenia. Poprawia on także ogólny wygląd skóry, jej jędrność, elastyczność, spłyca drobne zmarszczki, rozjaśnia i usuwa przebarwienia, a także poprawia stan suchej skóry. Peeling chemiczny i naturalny to szansa na opóźnienie procesów starzenia.


Przeciwwskazania do zabiegu peelingu:

Peelingu nie powinno się wykonywać latem – skóra po zabiegu złuszczającym jest bardzo delikatna i podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz wszelkie podrażnienia; nie stosuje się go w przypadku stanów zapalnych; w ciąży; równolegle z kremami zawierającymi retinol (na miesiąc przed planowanym zabiegiem trzeba je odstawić); podczas infekcji bakteryjnych.


Peeling chemiczny – zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu peelingu chemicznego nie wolno się opalać przez 4 tygodnie; później zalecane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF przynajmniej 30; nie wolno stosować kremów z AHA przez 14 dni; nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka; zaleca się intensywnie nawilżać skórę; makijaż można nałożyć już kilka godzin po zabiegu peelingu chemicznego, choć najlepiej zrobić to dopiero po 24 godzinach.


Efekty niepożądane po zabiegu:

Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia skóry, które miną po kilku dniach; zdarzają się również przejściowe zaburzenia pigmentacji – szczególnie u osób, które miały przed zabiegiem przebarwienia lub nie stosują ochrony przeciwsłonecznej czy zdrapują złuszczający się naskórek.

CENA

od 310 zł

INWAZYJNOŚĆ

WSKAZANIA

  • Wygładzenie powierzchni
  • Ujednolicenie koloru skóry
  • Stymulacja do odnowy i regeneracji

EFEKTY

  • Rozświetlona skóra
  • Odświeżona skóra

ZOBACZ TAKŻE

klinika kwarecka warszawa zabiegi-laseroterapii

Zabiegi

Laseroterapia