Mezoterapia ciała

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu do skóry preparatów zawierających substancje pobudzające takie jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy. W mezoterapii sporządza się roztwory, które zazwyczaj stanowią mieszaninę 3 substancji rewitalizujących i regenerujących są tzw. koktajle. Lekarz w zależności od stanu skóry, procesu starzenia dobiera odpowiedni koktajl. Najnowsze preparaty stosowane w mezoterapii oparte są na kwasie hialuronowym, który naturalnie występuje w skórze właściwej.

Mezoterapia kwasem hialuronowym poprawia elastyczność, silnie nawilża, pobudza pracę komórek skóry, a także zapobiega procesowi starzenia. Ten zabieg jest szczególnie polecany osobom z delikatną, szarzejącą, wiotką cerą. Mezoterapia pomaga modelować sylwetkę, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało.


Które partie ciała mogą być poddane zabiegowi?

Szyja, dekolt, dłonie, łokcie, kolana, zwiotczenie okolicy ud, brzucha, pośladków, cellulit, blizny, rozstępy


Jak często należy powtarzać zabieg, by osiągnąć najlepszy efekt?

Kuracja obejmuje od 3 do 6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych


Efekty

Przede wszystkim wypełnienie drobnych zmarszczek,poprawa kolorytu skóry, zwiększenie elastyczności oraz napięcia skóry


Czy zabieg jest bezbolesny?

Przed zabiegiem miejsca iniekcji znieczula się kremem emla (około 30 minut przed zabiegiem). Zabieg jest praktycznie bezbolesny, natomiast trzeba się przygotować na dość dużą ilość zastrzyków.


Wskazania przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu powinniśmy unikać sauny, solarium, promieni słonecznych, wzmożonego wysiłku fizycznego.


Wskazania po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry, obrzęk, a także pojedyncze zasinienia.


Przeciwwskazania

alergia, cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne na skórze, opryszczka, choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa), ciąża, okres karmienia piersią


Mezoterapia – odmładzanie dłoni

W wyniku procesu starzenia skóra na dłoniach staje się cienka i wiotka. Aby poprawić wygląd dłoni stosuje się mieszanki substancji regenerujących, odżywczych i stymulujących. Najlepsze rezultaty można uzyskać stosując mezoterapię z użyciem kwasu hialuronowego, który doskonale nawilża, a dodatkowo ma zdolność pobudzania syntezy kolagenu. Kwas hialuronowy również można łączyć ze stężoną witaminą C lub retinolem, a także innymi substancjami o działaniu liftingującym..


Mezoterapia w leczeniu cellulitu

Mezoterapia jest niezastąpiona w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się również krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.


Jaki jest efekt zabiegu?

W efekcie skóra jest wygładzona, ujędrniona oraz następuje redukcja cellulitu. Usuwamy efekt tzw. skórki pomarańczowej poprzez substancje o działaniu lipolitycznym i stymulującym mikrokrążenie zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych (uwalniają nadmiar tłuszczu).Mezoterapia zwiększa skórne krążenie krwi i limfy.


Jak często należy powtarzać zabieg, by osiągnąć najlepszy efekt?

  • faza intensywna to 1 zabieg co 10-14 dni przez miesiąc
  • faza pielęgnacyjna to 1 raz na miesiąc przez 3 miesiąc
  • zabieg przypominający to raz na pół roku

Mezoterapia – rozstępy

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry wzdłuż rozstępów różnymi preparatami w celu zwiększenia produkcji fibroblastów i regeneracji kolegenu i elastyny.


Kiedy są najlepsze efekty?

Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów. Powinniśmy jak najszybciej poddać się zabiegowi, kiedy tylko zauważymy zmiany.


Czy pozbędziemy się rozstępów w 100%?

Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie zawsze można całkowicie zlikwidować rozstępy. Możemy natomiast poprawić ich wygląd, spowodować, że będą mniej widoczne i bardziej estetyczne.


Jak często należy powtarzać zabieg, by osiągnąć najlepszy efekt?

  • faza intensywna to 1 zabieg co 10-14 dni przez 2 miesiące
  • faza pielęgnacyjna to 1 zabieg na 2-3 miesiące

CENA

od 310 zł

INWAZYJNOŚĆ

WSKAZANIA

  • Blizny
  • Cellulit
  • Rozstępy
  • Zmarszczki

EFEKTY

  • Poprawa kolorytu skóry
  • Wypełnienie drobnych zmarszczek
  • Zwiększenie elastyczności oraz napięcia skóry

ZOBACZ TAKŻE

klinika kwarecka warszawa zabiegi-laseroterapii

Zabiegi

Laseroterapia