Liposukcja laserowa tkanki tłuszczowej I-LIPO

Jak działa urządzenie i-lipo?

Wiązka lasera diodowego o długości fali 650-660 nm powoduje naturalną reakcję chemiczną w obrębie komórek tłuszczowych. Zawarte w nich triglicerydy rozbijane są na glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe. Metabolity natomiast transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane na energię. Liposukcja laserowa z wykorzystaniem I-lipo oddziałuje tylko i wyłącznie na adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, nie uszkadzając jednocześnie sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Liposukcja laserowa nie niszczy błon komórek tłuszczowych, tylko w sposób kontrolowany zmniejsza ich objętość. Dodatkowo, umieszczany w okolicach węzłów chłonnych, laser biostymulacyjny stymuluje układ limfatyczny, odpowiedzialny za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.

Światło lasera i-lipo przenika przez warstwy skóry, skupiając się na mitochondriach komórek tłuszczowych, którym przekazywany jest chemiczny sygnał do rozpadu. Dla zobrazowania proces ten można sobie wyobrazić porównując dojrzałe winogrona z rodzynkami. Już podczas liposukcji laserowej komórki uwalniają triglicerydy, zmniejszając swój rozmiar. Proces ten przypomina suszenie winogron.


Jak wygląda zabieg i-lipo?

Liposukcja laserowa wykonywana jest z wykorzystaniem czterech głowic emitujących wiązki laserowe, powodujące rozpad triglicerydów. Na najbliżej zlokalizowanych węzłach chłonnych umieszczane są głowice z laserem biostymulujących, których celem jest usprawnienie transportu triglicerydów z limfą. Zabieg liposukcji laserowej jest całkowicie bezbolesny, a jedynym odczuciem jest delikatne ciepło.

Czas trwania liposukcji uzależniony jest od wielkości obszaru poddanego zabiegowi i może wynosić od 10 do 40 minut.


Jakie partie ciała mogą zostać poddane liposukcji?

Oprócz najbardziej problematycznych miejsc, które najczęściej narażone są na występowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, takich jak uda, brzuch, czy boki, liposukcja laserowa przynosi znakomite efekty również na ramionach, łydkach, plecach, klatce piersiowej, czy podbródku u mężczyzn.


Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu i-lipo?

Po każdym zabiegu liposukcji laserowej widoczna jest utrata centymetrów w obwodzie. Końcowy efekt uzyskujemy dopiero po 3-4 tygodniach, po ostatniej sesji.


Ile zabiegów i-lipo należy wykonać?

W celu uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów w 3 dniowych odstępach.


Z jakimi zabiegami można łączyć i-lipo?

Liposukcja laserowa I-lipo przynosi znakomite rezultaty jako samodzielny zabieg. Pacjenci borykający się ze sporym nadmiarem tkanki tłuszczowej i zaawansowanym cellulitem mogą i-lipo łączyć z zabiegami ujędrniająco-drenującymi SPM, antycellulitowymi Body Mix lub LipoShock.

Po wykonanym zabiegu rekomendowany jest wysiłek fizyczny, usprawniający metabolizm uwolnionych triglicerydów.

W naszym gabinecie w Warszawie dysponujemy dużą ilością metod oraz urządzeń, które umożliwiają opracowanie dla Państwa indywidualnego programu zabiegów.


Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • epilepsja
  • zioła oraz leki światłouczulające
  • różnego rodzaju problemy dermatologiczne skóry
  • metalowe lub silikonowe implanty, występujące w miejscu zabiegu
  • choroby układu krążenia, takie jak zakrzepica
  • choroby autoimmunologiczne

CENA

od 300 zł

INWAZYJNOŚĆ

WSKAZANIA

  • Nadmierna otyłość

EFEKTY

  • Redukcja tkanki tłuszczowej

ZOBACZ TAKŻE

klinika kwarecka warszawa zabiegi-laseroterapii

Zabiegi

Laseroterapia