Najnowocześniejsza technologia czynniku wzrostu w naszej Klinice!

klinika kwarecka warszawa

W medycynie estetycznej niezwykle ważne jest ciągłe kształcenie i podążanie za nowościami z kraju i ze świata. Staram się być na bieżąco w tematach, które najbardziej interesują naszych Pacjentów. Dlatego w dniach 6-8 marca miałam okazję jako ekspertka uczestniczyć w XXI Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-aging w Warszawie. Miałam niewątpliwą przyjemność być moderatorką jednego z panelu poświęconego zabiegom medycyny estetycznej dla mężczyzn.

Kosmoceutyczne serum AQ od teraz w Klinice Kwarecka

Podczas Kongresu zaprezentowana została całkowita nowość na polskim rynku, jaką jest serum AQ – amerykański produkt zaprojektowany, by odmłodzić skórę i niwelować powstałe na skutek zabiegów blizny. Bardzo miło mi poinformować, że produkt został wprowadzony również do Kliniki Kwarecka. Czym jeszcze wyróżnia się serum AQ? Jak dowodzą badania medyczne, zastosowana technologia może znacznie przyczynić się do odwrócenia procesu starzenia się komórek, przyspieszać naturalny proces regeneracji skóry, ale też spłycać i regenerować blizny. Preparaty dedykowane są dla konkretnych problemów skóry, posiadając jedocześnie swoistą, stabilną formułę. To rewolucja w podejściu do odmładzania skóry i jej dogłębnej regeneracji.

katarzyna kwarecka na kongresie międzynardowym dermatologii estetycznej

Podczas Kongresu produkt został zaprezentowany prze doktora Ahmeda Al-Qahtani’ego z University College of Medicine and Health Sciences. Podczas prelekcji zaprezentowano zbawienny wpływ preparatu na leczenie stopy cukrzycowej – doktor Al-Qahtani zaprezentował doskonałe wyniki zastosowania serum w leczeniu klinicznym trudno gojących się ran. To nie tylko świetne rezultaty przy leczeniu wspomnianej już stopy cukrzycowej, lecz także obiecujące wyniki w leczeniu trądziku.

Zbawienna funkcja czynników wzrostu

Aby nieco bardziej unaocznić efekty działania preparatu, należy wyjaśnić, czym w ogóle są czynniki wzrostu. To grupa wyspecjalizowanych białek, działających jako przekaźniki chemiczne między wieloma typami komórek. Selektywne czynniki wzrostu odgrywają dużą rolę w produkcji naczyń krwionośnych jak również kolagenu i elastyny – tak ważnych dla jędrnej i świeżej skóry. Czynniki wzrostu w organizmie człowieka odpowiadają m.in. za takie funkcje jak: stymulacja produkcji kolagenu, hamowanie degradacji macierzy, wspomaganie gojenia się ran czy usuwanie bliznowatej tkanki.

wywiad z katarzyną kwarecką

Funkcja czynnika wzrostu może zostać upośledzona przez niekorzystne czynniki środowiskowe i wolne rodniki. Wówczas organizm posiada mniejszą zdolność do naprawy uszkodzeń. Testy kliniczne dowiodły jednak, że uzupełnienie zmniejszonej produkcji czynników wzrostu opatentowaną przez AQ technologią Human Growth Factor Technology uwalnia potencjał odwrócenia procesu starzenia się komórek i przyspiesza naturalny proces naprawy organizmu.

klinika kwarecka warszawa

DR KATARZYNA KWARECKA

Od ponad 20 lat zajmuję się medycyną estetyczną oraz dermatologią estetyczną, medycyną regeneracyjną. Specjalizuję się w medycynie anti-aging.

POWIĄZANE WPISY